Naprawy

Od małych napraw, aż po wszywanie komór, oferujemy pełen wachlarz usług – mamy w tym niezbędne doświadczenie. Posiadamy duży wybór tkanin, taśm oraz lin.  Dla większości napraw paralotni możemy dopasować materiał, a jeśli go nie mamy zwykle możemy go zamówić bezpośrednio u producentów.

Materiały

Wykonujemy naprawy poszycia, jak również linek nośnych paralotni oraz latawców komorowych stosowanych w kite surfingu. Do napraw używamy materiałów renomowanych firm zachodnich EDERLID, LIROS, SKYTEX, CARINGTON, GELVEN.

Maszyny

Podczas napraw poszycia stosujemy nowoczesne maszyny szwalnicze (stebnówki) z podwójnym  transportem ząbkowo-igłowym, zapobiegającym przesuwaniu się zszywanych elementów względem siebie co pozwala dokładnie wymienić uszkodzone elementy. Dodatkowo korzystamy z unikatowych igieł z utwardzonymi i gładzonymi końcówkami które nie uszkadzają materiału a jedynie wbijają się między włókna tkaniny.

 

Trymowanie

Trymung paralotni jest jednym z najważniejszych elementów mający wpływ na poprawne zachowanie glajta w locie. W naszym serwisie paralotniowym do pomiaru długości lin używamy najnowszego laserowego urządzenia i programu który sam oblicza różnice miedzy wartościami mierzonymi a zalecanymi przez producenta i wskazuje które linki wymagają korekty. Identycznego sprzętu używa większość producentów paralotni.

Nasze prace naprawcze

 

Przed naprawą

Rozdarcie poszycia paralotni

Po naprawie

 Wymiana uszkodzonych części paralotni

Naprawiona paralotnia


Przed naprawą

Uszkodzone poszycie i linki paralotni

Po naprawie

Naprawiona paralotnia - wymienione zniszczone linki, naprawa poszycia


Przed naprawą

Uszkodzona paralotnia

Zniszczenie poszycia i zerwanie linek w paralotni

Zniszczenie powierzchni paralotni

 

Po naprawie

Wymiana brytów i linek w paralotni

Paralotnia po naprawie